immobilizer Otomobil Kumanda

Mobil: 0530 701 06 30

Tel: 02163614242

[column size=”1-2″ last=”0″ style=”0″]immobilizer Kumanda Tamiri[/column]

[column size=”1-2″ last=”1″ style=”0″]immobilizer Kumanda Tamiri[/column]

immobilizer  anahtar otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

İmmobilizer sistemi çoğu kez anahtarla birleştirilse dahi, değişik otomobil firmaları, değişik teknikler kullanabilmektedir. Örneğin Citroen Saxo modelinde immobilizer kumanda anahtara yerleştirmek yerine şifre girişi istenen bir klaveye yerleştirmiştir ve bu sistemde motordaki elektronik kilidin açılması ancak şifre girmek suretiyle mümkündür.
immobilizer Kumanda
İmmobilizer’ın kilitlediği sistem de otomobilden otomobile değişmektedir. Bazı markalar, immobilizer kumanda devresi ile ateşleme sistemini kilitlerken, bazıları gazı, bazıları ise her ikisini birden kilitleyebilmektedir.

immobilizer Kumanda

Yeni model ve özellikle orta sınıfın üstü araçlarda giderek standart hale gelmekle birlikte özellikle Türkiye’de hala pekçok yeni araç immobilizer’a sahip değildir. Oysa İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde trafiğe yeni çıkan araçlarda immobilizer olması yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. (İngiltere’de 1997’den, Avustralya’da 2001’den itibaren)
İmmobilizer’ın kullanımının yaygınlaşması araç hırsızlıkları olaylarını büyük ölçüde önlemesi nedeniyledir. Avustralya’da kaydedilen istatistikler immobilizer olan araçların çalınma riskinin %75’e kadar azaldığını göstermektedir.

Öte yandan her immobilizer sistemde aynı derecede güvenli kabul edilemez. Bazı otomobil firmalarında immobilizer kumanda, güvenliği aracın motor sistemine daha derin şekilde monte edilmiştir ve çok uzun zaman ve uğraş verilmeden devre dışı bırakılmaları mümkün değildir. Bu sistemler bu nedenle çok daha da güvenlidir. Oysa bazı araba modellerinde elektronik kilitleme devresi motorun içinde çok daha kolay ulaşılabilir ve devre dışı bırakılabilir şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle teknik uzmanlığı olan bir kişi kaputu açarak 5-10 dakika içinde immobilizer’ı devre dışı bırakıp, daha sonra aracı düz kontakla çalıştırabilir. Bu sistemler şüphesiz ki daha az güvenlidir ancak yine de immobilizer kumanda bir aracın çalınma riskini büyük ölçüde azalttığı, çünkü kolay devre dışı bırakılan immobilizer anahtar modellerinde bile, hırsızın 5-10 dakika kaput açık çalışması gerektiğinden böyle bir aracın çalınma riski de, immobilizer olmayan bir araca göre çok daha düşük olacaktır.

immobilizer Kumanda Markaları

Türkiye piyasasında ki hemen her markanın oto ımmobilizer kumanda değişimi,tamiri ve immobilizer işlemlerini yapmaktayız.Bizimle iletişime geçebilir ve teknik destek alabilirsiniz.Kumandanız bozulmadan kontrol ettirmenizde fayda var diyoruz.Ucuz maliyetli bir problem yüzünden yüzlerce liranız dan olmanızı istemeyiz.Bizi takip edin ve fırsatlarımızdan yararlanın.İletişim için

Tel: 0216 361 42 42